Web provozuje
Interacta Travel
+420 608 057 057 +420 233 920 118

Města UNESCO v České republice

Ubytování ve vybraných hotelech v městech Českého dědictví UNESCO v České republice

Český Krumlov

Český KrumlovČeský Krumlov, dobře známý pro svou architekturu historického centra středověkého města ze 13.století s 300 památkově chráněnými objekty je položen na řece Vltavě asi 140 kilometrů od hlavního města Prahy v Jihočeském kraji. Krumlov patří mezi první české památky, zapsané na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Státní hrad a zámek Český Krumlov je po Pražském hradu druhým největším zámeckým komplexem v ČR. Za zmínku stojí divadlo s otáčivým hledištěm Po celý rok se v Českém Krumlově konají různé kulturní akce, hudební festivaly a historické Slavnosti pětilisté růže, které navštěvují desítky tisíc lidí.

Námi doporučené ubytování v Českém Krumlově:

Hotel Růže Hotel Růže »
Hotel Krčínův Dům Hotel Krčínův Dům »
Hotel Leonardo
Hotel Leonardo »
Hotel Dvořák Hotel Dvořák »

Více ubytování na www.krumlovhotels.cz

Telč

TelčTelč, která je známá pro své měšťanské domy s freskami a sgrafity s vlivem italské architektury leží 125 kilometrů od hlavního města Prahy v kraji Vysočina. Na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO bylo v roce 1992 zapsáno historické jádro města Telče s renesančním náměstím spolu s nejvýznamnější architektonickou památkou města, původně gotického hradu, který byl v 16. století přestaven na renesačním zámek.

Námi doporučené ubytování v Telči

Hotel Celerin Hotel Celerin »
Hotel Chornitzerův dům Hotel Chornitzerův dům »
Hotel Galerie Telč Hotel Galerie Telč »
Hotel Černý Orel Hotel Černý Orel »

Více ubytování na www.telchotels.cz

Lednicko-valtický areál:

Lednicko-valtický areál Lednicko-valtický areál se nachází v Jihomoravském kraji a je nejrozsáhlejším člověkem komponovaném územím v Evropě. Krajinná oblast areálu má celkovou rozlohu 283 km2 o šíři kolem deseti kilometrů. Roku 1996 byl areál zapsán na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, pro krásné zámky Lednice , Valtice a roztroušených drobných staveb (tzv. salet)

Námi doporučené ubytování v Mikulově

Penzion Baltazar Penzion Baltazar »
Hotel Templ
Hotel Templ »
Hotel Golf Garni Hotel Golf Garni »
Hotel Galant Hotel Galant »Námi doporučené ubytování ve Valticích a Lednici:

Penzion Prinz Penzion Prinz »
Zámeček La Veneria Zámeček La Veneria »
Hotel Apollon>
				<span class=Hotel Apollon »
Hotel My Lednice Hotel My Lednice »Více ubytování na www.czechhotels.com

Kutná Hora:

Kutná HoraKutná Hora je město ve Středočeském kraji, asi 60 kilometrů východně od hlavního města Prahy, kde se ve 13.století ve velkém těžilo stříbro, tudíž je spojováno s rozvojem peněžního hospodářství. Zapsané na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO je historické jádro Kutné Hory s vrcholně a pozdně gotickým chrámem svaté Barbory a gotická Katedrála Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci. V Sedlci u Kutné Hory rovněž stojí za návštěvu kostnice v podzemí Hřbitovního kostela Všech svatých.

Námi doporučené ubytování v Kutné Hoře

Hotel Opat Hotel Opat »Všechny hotely v Kutné Hoře

Holašovice:

HolašoviceHolašovice, jsou tradiční jihočeská vesnice se souborem obytných domů a sýpek v tzv. selském baroku. Holašovice leží 123 kilometrů od hlavního města Prahy a první zmínky o Holašovicích jsou ze 13. století. Na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO byly Holašovice zapsány v roce 1998.

Hotely ve Holašovicích

Litomyšl:

LitomyšlLitomyšl, známé rodiště skladatele Bedřicha Smetany se nachází 137 kilometrů východně od hlavního města Prahy v Pardubickém kraji. V centru města dominuje státní zámek Litomyšl v renesančním slohu s více než osmi tísíci sgrafity. Celý zámecký areál byl v roce 1999 zapsán do světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Hotely v Litomyšli

Kroměříž:

KroměřížKroměříž je vyhledávané moravské město, ležící 230 kilometrů východně od hlavního města Prahy ve Zlínském kraji. Na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO byl zapsán v roce 1998 Arcibiskupský zámek spolu se svými arcibiskupskými zahradami - menší raně barokní Květnou zahradou (původně Libosad) a větší barokní Podzámeckou zahradou, známou jako Podzámka. V Kroměříži jsou i další čtyři historicky cenné kostely a biskupská mincovna.

Hotely v Kroměříži

Olomouc:

OlomoucOlomouc, která byla ve středověku centrem Moravy dnes obývá více než sto tisíc obyvatel. Od hlavního města Prahy je vzdálená 212 kilometrů. Na Horním náměstí byl olomouckými občany v letech 1716-54 postaven monumentální Sloup Nejsvětější Trojice, který byl zapsán v roce 2000 na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Sloup vysoký 32 metrů je největším barokním sousoším v České republice.

Hotely v Olomouci

Třebíč:

TřebíčTřebíč se nachází v kraji Vysočina, asi 140 kilometrů jihovýchodně od hlavního města Prahy. Na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO byla v roce 2003 zapsána křesťanská románsko-gotická Bazilika sv. Prokopa s asi 700 let starou kryptou a židovská čtvrť s rozsáhlým hřbitovem, která je jediná kompletně dochovaná židovská čtvrť v Evropě.

Hotely v Třebíči

Žďár nad Sázavou:

Žďár nad SázavouŽďár nad Sázavou, leží asi 120 kilometrů od hlavního města Prahy v kraji Vysočina. Na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO byl roku 1994 zapsán Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře z 18. století od Jana Blažeje Santiniho-Aichela, postavený ve slohu barokní gotiky.

Hotely ve Ždáru

Praha

PrahaPraha je jedno z nejkrásnějších měst Evropy a je 19. nejnavštěvovanějším městem na svetě. Na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO bylo historické jádro s urbanistickým celkem Pražského hradu zapsáno v roce 1992. Pražský hrad byl dle historických pramenů založen knížetem Bořivojem a v součastnosti se jedná o největší hradní komplex na světě. Od roku 1918 je sídlem prezidenta České republiky. Za nejkrásnější prohlídkovou trasu Prahou je považována Královská cesta , která spojovala sídlo panovníka v místech dnešního Obecního domu s Pražským hradem. Trasa vede dále na Staroměstské náměstí, přes Karlův most na Malostranské náměstí a dále ulicemi Nerudova a Úvoz na Pohořelec, odtud přes Loretánské a Hradčanské náměstí až ke katedrále sv. Víta, Vojtěcha a Václava na III. nádvoří Pražského hradu.

Námi doporučené ubytování v Praze:

Hotel Paris Prague
Hotel Paris Prague »
Residence Malostranská
Residence Malostranská »
Hotel U Páva Hotel U Páva »
Hotel Biskupský Dům Hotel Biskupský Dům »

Více ubytování na www.hotelsprague.cz

Brno

BrnoBrno je druhým největším městem v České republice, které leží v Jihomoravském kraji asi 190 kilometrů od hlavního města Prahy. Na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO byla roku 2001 zapsána třípodlažní funkcionalistická Vila Tugendhat, kterou v severní části Brna v meziválečném období navrhnul německý architekt Ludwig Mies van der Rohe. Dominantu města tvoří hrad Špilberk ze 13.století a za návštěvu stojí historické brněnské podzemí

Námi doporučené ubytování v Brně:

Hotel Royal Ricc
Hotel Royal Ricc »
Hotel Barceló Brno Palace Hotel Barceló Brno Palace »
Hotel Grand Brno Hotel Grand Brno »
Hotel Holiday Inn Brno Hotel Holiday Inn Brno »

Více ubytování na www.brnohotels.cz
UNESCO města na mapě
Proč se ubytovat s námi
 • Žádný storno poplatek

  Neplatíte storno poplatek až do 48-mi hodin před plánovaným příjezdem (neplatí pro skupiny).

 • Žádná platba předem

  Platíte až po svém příjezdu do hotelu.

 • Pohotová odpověď od našich operátorů
  Napište nám a zavoláme
  Vám zpět jak to bude možné.

  Compass

 • Místní společnost s dlouhou tradicí

  Své zkušenosti obrátíme ve Váš prospěch.


  Dozvědět se více


TOPlist